Masáž na podporu plodnosti je jedinečnou kombinací masážních technik, které přinášejí harmonii a rovnováhu reprodukčním a zažívacím orgánům a sakrální oblasti. Na hlubší úrovni tato terapie probouzí a opětovně propojuje ženy s tělem, zejména s jejich lůnem. Masáž se provádí zevně, v oblasti břicha.


Tato masáž je hlubokou, avšak jemnou a neinvazivní abdominální a sakrální terapií, která je zaměřená na zlepšení cirkulace krve a lymfy v oblasti abdominálních orgánů. Masáž se také zaměřuje na uvolnění fyzického

a emočního napětí, pomáhá uvolnit a odstranit zatvrdlé nečistoty (které se ve střevech hromadily po mnoho let)

a povzbuzuje přirozenou peristaltiku střev, čímž způsobuje, že se budete cítit lehčeji a svobodněji. Pomáhá udržovat hormonální rovnováhu a navrací vychýlenou dělohu do správné pozice. Detoxifikuje a povzbuzuje činnost jater, reguluje menstruační cyklus.   

 

Masáž na podporu plodnosti je ideálním doplňkem pro ženy, které se snaží otěhotnět, ať již přirozenou cestou

či prostřednictvím IVF. Určena je ovšem také ženám, které trpí jakýmikoli problémy, týkajícími se jejich reproduktivních či zažívacích orgánů, nebo problémy, spojenými s emoční nerovnováhou (viz níže).

Je důležité zmínit, že 80% našeho imunitního systému se nachází v zažívacím traktu. Imunita, trávení a plodnost jsou úzce propojené. Masáž abdominální oblasti je významným prostředkem, jak dosáhnout homeostázy (stálosti vnitřního prostředí organismu). 

JAK MŮŽE MASÁŽ NA PODPORU PLODNOSTI POMOCI?

Reprodukční problémy

- Bolestivá nebo nepravidelná menstruace či ovulace

- Infekce močového měchýře, kvasinková infekce

- Potraty, těžká těhotenství

- Symptomy menopauzy

- Problémy s plodností

- Cysty na vaječnících a v prsou, fibroidy

- Migrény, přílišné krvácení, PMS

Emoční nerovnováha

- Stres

- Potraty/těžké těhotenství

- Sexuální trauma, trauma z dětství

- Utápění se v emocích

- Problémy s mateřstvím

Zažívací problémy

- Zácpa

- Průjem

- Nadýmání

- Křeče v žaludku

- Syndrom dráždivého tračníku

Kontraindikace: těhotenství, menstruace (jelikož dochází k povzbuzení toku krve), ženy, které se snaží otěhotnět, by neměly masáž absolvovat ve fázi od ovulace k menstruaci (den 15-28) - ideálním obdobím je fáze od menstruace k ovulaci (den 6-14), v případě závažného zdravotního problému se nejdříve poraďte se svým lékařem/-kou. 

Cena: 1.099,-Kč/1,5h terapie, při opakovaných návštěvách se cena snižuje na 990,-Kč.

Více informací také naleznete na mé stránce: www.masazplodnosti.cz nebo, hovoříte-li anglicky, na stránkách mé učitelky: www.fertilitymassage.co.uk