Žiji zde již téměř čtyři desítky let, společně se svým manželem, synem, psem a dvěma kočkami. Jednou za 14 dní se naše rodina vždy rozrůstá ještě o manželova syna z prvního manželství. Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou - Mezinárodní vztahy. Studovala jsem v Německu a Švédsku a byly to dobré školy života. Při škole jsem nastoupila do

IT firmy jako asistentka. Zde jsem potkala svého drahého (tehdy budoucího) muže. Poté jsem pracovala jako ředitelka

pro vzdělávání a "lovkyně lebek" (headhunter) v oblasti lidských zdrojů.

 

Lidé mě "bavili" a zajímali vždy, jen jsem se postupně nořila hlouběji a hlouběji. Při mateřské dovolené jsem začala vést první kurzy jogy a gravidjogy. Absolvovala jsem 5-letý terapeutický výcvik u Horsta Tiesslera (přímý žák Osha) a Martiny Janků a seznámila se tak s prací s esencemi, dynamickými meditacemi, terapií vnitřního dítěte, systemickými konstelacemi, enneagramem (typologie osobnosti), prací s traumatem. Obohatily a inspirovaly mě semináře Cesty, tantrajogy pro ženy či lunární jógy. Absolvovala jsem bylinkovou školu Lenky Martanové a roční Školu čichu Petry Hlavaté, zaměřenou na práci s přírodními vůněmi a esencemi.

V letech 2012-2017 jsem se účastnila mezinárodního cyklu seminářů Womb/Hara Awakening - Probuzení lůna/hara u Dr. Azry a Seren Bertrandových (USA), účastnila se retreatu pro učitele ve Francii. Tyto semináře byly zaměřené na práci s naší základní životní silou, sexualitu, prenatální psychologii, bioenergetiku a práci s dotekemAbsolovovala jsem Fertility Massage Therapy Training u Clare Spink v Anglii, což mi umožňuje šířit tuto úžasnou techniku i v naší zemi.

 

V současnosti působím jako lektorka jógy a seminářů, zaměřených na ženské zdraví a plodnost/tvořivost, a jako překladatelka odborných knih s danou tématikou. Se svým mužem provozuji farmu Meloun a firmu Jedna dobrá s.r.o.

DUŠE (Z) MOŘE

 

"Horní/dolní polovina, mužská/ženská a levá/pravá polovina...To, co vidíme na horní polovině těla, se zrcadlí či odráží v procesu, který probíhá v dolní části. To, co se děje nalevo, se odráží napravo, a to, co se děje v ženských dimenzích, se paralelně odráží v dimenzích mužských. Když se posvátné duality potkají a fungují v harmonii, vznikne neuvěřitelný a magický třetí prvek: boží či vesmírné dítě, které se zrodí pouze prostřednictvím jejich jednoty.

Úryvek z knihy Womb Awakening - Dr. Azra a Seren Bertrandovi

 

 

Přála jsem si děťátko. Druhé. Náš syn má sice staršího bráchu z partnerova prvního manželství, ale něco ve mě ještě toužilo po vlastní krvi…

 

Než přišlo samotné děťátko, spatřila jsem v meditaci slovo Ela = Světlo. Pouštěla jsem si písničku Ella elle l’a a nasávala esenci Elly Fitzgerald. Ta vášeň, síla a jemnost zároveň mě dostávaly do kolen. 

 

Děťátko dlouho nepřicházelo. A pak…náhle přišlo v okamžiku, kdy jsem veškeré snahy a pokusy vzdala. Zaměřila jsem se na svou práci a najednou ťuk, ťuk na bránu mezi světy. Byla jsem překvapená. Ahá, tak jsi fakt přišlo? To jsou věci…Ani na chvilenku jsem nepochybovala, že se mnou zůstane. Když už po tak dlouhé přišlo, ani mě nenapadlo, že by mohlo opět rychle odejít. 

 

Ale stalo se…přesně po 8 týdnech, kdy se začaly zlepšovat mé těhotenské nevolnosti, jsem byla na kontrole a doktor mi tím nejnecitlivějším způsobem (byl to naprostý neotesanec a hrubián) sdělil, že srdíčko přestalo bít a děťátko je třeba “odstranit”. 

 

Všechno se ve mě zlomilo. Byla jsem jak v tranzu a pak jen strašný pláč, který nešel zastavit. Trval a trval, stále a stále. Jako bych brečela za všechny ženy své rodové linie, které si řekly, že už nikdy neuroní ani slzu. Ptala jsem se, zda by mi to malé mohli dát domů, abych se s ním rozloučila a pohřbila jej. Ale to ne, to my, paní, neděláme. Skončilo v biologickém odpadu…

 

Srdce jsem měla ještě celý rok poté rozervané na milion kousíčků. Brečela jsem často a myslela jsem si, že to nikdy neskončí. V srdci zela jáma jako trám a jediné, co bylo možné, bylo projít skrz. Projít tou strašnou bolestí, která nebyla jen moje, byla to bolest žen mého rodu, byla to bolest všech žen. Byla to bolest Gaii.

 

A pak přišel únor a já jsem se jednoho dne probudila a zjistila, že přestože děťátko už se mnou dávno nebylo na fyzické úrovni, jeho Duše byla stále se mnou. Celých 9 měsíců a 6 týdnů (šestinedělí). A najednou jsem věděla, že se s ní musím rozloučit, říct jí poslední Sbohem a Děkuji. 

 

Jeli jsme na oblíbené místo a vyšlapali jsme na kopec. Vzali jsme s sebou růženín a já ho pečlivě uložila mezi kameny do jámy v zemi. Místo, kde se nebe a země dotýkají, kde je brána mezi duchovním a fyzickým světem tak tenká. Chvíli jsem jen dýchala a najednou jsem zřetelně cítila, jak mi od kostrče po páteři stoupá světlo a opouští mé tělo. Papá, pozdravuj v moři, drahý/drahá. Dušičku jsem nevnímala jako Ji či Jeho, byla tak nějak OBOJÍM, JEDNÍM…

 

Každá mince má dvě strany. Darem, který nám tato Duše přinesla, byla POSVÁTNÁ JEDNOTA. Stav, kdy jsem se zcela přirozeně propojila s mužem (i synem) na velmi hluboké úrovni. Vzájemná telepatie. Provázání mimo čas a prostor. Stav, kdy dochází ke společnému léčení našich zranění. Stav, v němž si nemůžeme navzájem ubližovat, protože bychom vlastně ubližovali sami sobě (tím neříkám, že si občas nevyměňujeme kritické názory :-). Stav, kdy cítíme všechno, co cítí ten druhý. Stav, kdy už životem můžeme jít jen společně. Toto vědomí na planetě Zemi již kdysi bylo a opět se navrací. 

 

Pochopila jsem, že náš rodinný systém je takto kompletní. Že tvůrčí energii mám již projevovat jiným způsobem než prostřednictvím "tvorby" dětí. Založila jsem firmu se svým mužem, společně provozujeme rodinnou farmu. Pomáhám léčit lůna žen, která jsou někdy úplně stejně bolavá, jako bylo to moje. 

 

Ela mi skutečně přinesla světlo, jen trochu jinak, než jsem si představovala...