Toto cvičení pochází z linie tibetských ženských šamanek, známých jako Khandro, později Dakini. Nejznámější představitelkou tibetské tantrické tradice je Yeshe Tsogyal - “tibetská Máří Magdaléna”.

Cvičení probouzí naši divokou ženskou esenci a spojuje nás s TEPEM životní energie Shakti - s naší vášní, divokostí, silou, potěšením. Zve nás na cestu extáze. V našem ženském centru - lůně - můžeme cítit tep života podobně jako tlukot srdce. V důsledku mnoha tisíců let potlačování ženství a ženské divokosti tento tlukot úplně vyhasl. Nyní začíná ženské srdce opět bít - silně a divoce. Síla lůna se navrací.  

Léčení pomocí životní síly Shakti je klíčovým ženským uměním. Životní energie může být využita sexuálně, ale není nutně pouze sexuální - proudí celým naším bytím a může se projevit mnoha různými způsoby. Můžeme být vášniví a živí ve své tvořivosti a životním poslání. Pokud probudíme svou energii Shakti, velmi jednoduše dokážeme manifestovat a “zrodit” svá přání.  

LÉČIVÉ UMĚNÍ TIBETSKÝCH KNĚŽEK KHANDRO

“Pulzování” je bezpečná technika, jak rozhýbat zaseklou, stagnující energii a emoce, a umožnit, aby námi opět začala proudit životní síla. Ženám i mužům pomáhá spojit se s vnitřní silou a vytvořit prostor pro hluboké sexuální probuzení. Každý si sám určuje hloubku a rychlost procesu - každý jedinec má taktéž individuální prožitky dle svého psychického, emočního i fyzického nastavení.

Cvičení se provádí ve dvojici - jedna osoba “poskytuje/dává” pulzování, druhá leží na zemi, otevírá se svému prostoru lůna/hara a pulzování “přijímá”. Oba jednotlivci (žena/žena, žena/muž, muž/muž) se otevírají proudu energie a vhledům, jež cvičení uvede do pohybu. Pro podrobnější informace nebo v případě zájmu o dané cvičení mě, prosím, kontaktujte.

Pulzování může pomoci:

  • při léčbě endometriozy, cyst a stagnace energie v pánvi

  • zvýšit libido a sexuální potěšení

  •  zvýšit sebedůvěru a osobní sílu

  •  zlepšit plodnost a ženské vyzařování

  •  léčit sexuální trauma a uzavření

  • probudit sexuální sílu a přivodit extatické stavy

 

 

 

Kontraindikace: období menstruace, těhotenství, operace břišní oblasti/spodní části zad. Ženy, snažící se aktivně otěhotnět, by neměly pulzování provádět ve druhé části svého cyklu (ovulace => menstruace) - tedy v době, kdy by zde

již potencielně mohla být duše děťátka.